Levent Preveze

1973 yılında Ankara’da dünyaya gelen Levent PREVEZE, ilk ve orta­öğrenimini Ankara’da, liseyi ise Diyarbakır’da tamamladı.

Yıldız Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği’ni (1995), Ondokuzmayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği’ni (2006), Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Yetişkin Eğitimi Yüksek Lisans Programı’nı (2010) tamamlayan yazar, daha sonra İstanbul Üniversitesi Felsefe Lisans Programı’ndan (2017) mezun oldu.

Adalet Bakanlığı bünyesindeki görevleri boyunca çeşitli ceza infaz kurumlarında, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında ve İşyurtları Kurumunda öğretmenlik yapan Preveze, Genel Müdürlüğe bağlı personel eğitim merkezlerinde; yetişkin eğitimi, hükümlü eğitim ve iyileştirme, kütüphanecilik, disiplin soruşturmaları, Türkçe dil bilgisi ve resmî yazışma kuralları, mesleki etik gibi alanlarda da dersler verdi.

Hâlen Adalet Bakanlığına bağlı İşyurtları Kurumunda öğretmenliğe devam eden yazar, ayrıca, kurucu yönetim kurulu üyesi olduğu Ceza İnfaz Kurumu Personeli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin yayın organı “Paylaşım” dergisinin on bir yıl sorumlu yazı işleri müdürlüğü göre­vini de yürütmüştür.

Yeni Hayat adlı roman çalışması dışında yazarın, “Kamu Personeline Yönelik Disiplin Soruşturması Süreci”, “Hükümlü ve Tutuklulara Yönelik Disiplin Soruşturması Süreci” adlı iki kitabı ile Ceza İnfaz Kurumu ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğündeki farklı unvanlara yönelik görevde yük­selme ve unvan değişikliği sınavlarına hazırlık kapsamında dört kitabı daha bulunmaktadır.


...